Europese- en Wereldkampioenen 2019

Jaarlijks winnen veel Nederlandse zeilers en zeilsters medailles bij internationale zeilwedstrijden. Op deze pagina vind je een overzicht van de gewonnen medailles in 2019 tot nu toe.

Het Watersportverbond wordt jaarlijks door vele gemeenten en provincies benaderd om, voor bijvoorbeeld sportgala’s, kampioenen door te geven. De kampioenen die we op het internet en in de diverse zeilbladen tegenkomen, slaan we uiteraard op. Helaas is het Watersportverbond niet altijd op de hoogte van deelname en prestaties.

Hierbij het verzoek aan iedereen om ook dit jaar via wedstrijden@watersportverbond.nl aan ons door te geven wie, waar, wanneer en in welke klasse een podiumplaats heeft behaald bij een Europees- of Wereldkampioenschap.

De kampioenen van 2019 
Hier een overzicht van bij ons bekende Nederlandse zeilers en zeilsters die bij een Europees- of Wereldkampioenschap in 2019 een podiumplaats hebben behaald. Missen we iemand? Geef het dan door via wedstrijden@watersportverbond.nl.

  • 3e WK FD in januari in Nieuw Zeeland: Enno Kramer en Ard Geelkerken
  • 3e WK Monotype XV (ijszeilen) in maart in Estland: Bouw van Wijk Jr. en Ruud Hogenboom
  • 3e Special Olympics in maart in Abu Dhabi: Jaïr Maarssen en Willem van IJsseldijk
  • 3e EK 470 in mei in Italië: Afrodite Zegers en Lobke Berkhout
  • 3e EK Finn in mei in Griekenland: Nicholas Heiner
  • 1e EK 49-er FX in mei in Engeland: Annemiek Bekkering en Annette Duetz
  • 1e Jeugd EK 49-er in mei in Engeland: Scipio Houtman en Manus Offerman
  • 3e EK Laser Radiaal in mei in Portugal: Marit Bouwmeester
  • 1e Eurocup Sailhorse in juni in Nederland: Tjep en Coen van Roon
  • 3e EK RS Feva in juni in Engeland: Luuk de Wijn
  • 3e WK Divisie II - Class C in juni in Nederland: Vincent Thomas 
  • 2e WK Draak in juni in Nederland: Pieter Heerema, Lars Hendriksen en George Leonchuk
  • 3e EK Laser Radiaal Masters in juni in Portugal: Freek de Miranda
  • 2e EK Laser Radiaal Grand Masters in juni in Portugal: Michiel Pals
  • 1e EK Soling in juni in Italië: Gabor Helmhout
  • 3e EK Laser Radiaal U17 in juli in Griekenland: Marissa IJben
  • 3e WK 49erFX jeugd in juli in Noorwegen: Willemijn Offerman en Elise de Ruyter
  • 1e WK J/22 in juli in Duitsland: Jean-Michael Lautier, Dénis da Costa Neves en Giuseppe d' Aquino di Caramanico 
  • 2e WK Laser Radiaal in juli in Japan: Marit Bouwmeester
  • 1e WK Splash Blue in juli in Nederland: Finn Snijders
  • 2e WK Splash Blue in juli in Nederland: Carlo Gevers
  • 3e WK Splash Blue in juli in Nederland: Jules van Raaij
  • 1e Eurocup Splash red in juli in Nederland: Dominique Ebbinge
  • 2e Eurocup Splash red in juli in Nederland: Joris Overeem
  • 3Eurocup Splash red in juli in Nederland: Mika de Reus
  • 1e WK FJ in juli in Italië: Guido Sol en Hugo de Jong
  • 2e WK FJ in juli in Italië: Esther de Jong en Rolf de Jong 
  • 3e WK FJ in juli in Italië: Hylke Sasse en Madelein van der Hout 
  • 1e WK Yngling in augustus in USA: Maarten Jamin, Jaap Smolders en Cristel Pessers
  • 1e WK Kona One in augustus in Italië: Huig-Jan Tak
  • 2e EK 12m2 Sharpie in augustus in Engeland: Daan Versteeg en Arnold Mulderij
  • 1e IFCA Foil (overall en jeugd) in augustus in Zwitserland: Luuc van Opzeeland
  • 1e WK A-Cat in augustus in Engeland:Mischa Heemskerk
  • 1e Eurocup Olympiajol in augustus in Zwitserland: Onno Yntema
  • 2e Eurocup Olympiajol in augustus in Zwitserland: Ton op de Weegh
  • 3e Eurocup Olympiajol in augustus in Zwitserland: Thies Bosch
  • 1e WK TP52 in september in Spanje: Dirk de Ridder
  • 2e WK IFCA Slalom (jeugd) in september in Frankrijk: Fabiënne Hoogendam
  • 1e WK in Laser Standard master in september in Nederland: Serge Kats
  • 2e WK in Laser Standard apprentice in september in Nederland: Edurado van Vianen
  • 3e WK in Laser Standard grand master in september in Nederland: Rik Wolters
  • 3e WK Radial great grand master in september in Nederland: Henk Wittenberg
  • 2e WK Laser Radial grand master in september in Nederland: Kim Tan
  • 2e WK Finn master in september in Duitsland: Bas de Waal
  • 1e EK Finn grand master in september in Duitsland: Bas de Waal
  • 1e EK Finn legens in september in Duitsland: Henk de Jager

Van harte gefeliciteerd met deze geweldige prestaties!

Benieuwd naar de kampioenen van 2018? Die vind je hier.

 

naar boven